top of page

 Telyčioms ir karvėms pakanka ganyklos žolės, žiemą – šiaudų ir gero siloso arba šienainio. Intensyvaus auginimo laikotarpiu buliukai gali priaugti net po 2 kg per parą ir pasiekti daugiau kaip 1 tonos svorį. Limuzinai kaupia labai mažai riebalų, todėl jų mėsa ypatingai vertinga ir skani. 

Lietuvoje limuzinai veisiami grynuoju veisimu ir naudojami kryžminimui su pieniniais ir mėsiniais galvijais. Limuzinai – vėlai bręstanti veislė, nereiklūs laikymo sąlygoms. Šios veislės karvės veršiuojasi lengvai. Gimęs veršelis gali sverti 36-40 kg. 

Limuzinų veislė

Veislė išvesta Prancūzijos kalnuotoje vietovėje.

Pagal biologinius ypatumus gyvuliai panašūs į Šarolė veislės galvijus, tik šios veislės gyvuliai kiek smulkesni. Paskutiniais metais Limuzinai vis labiau plito pasaulyje. Tai gražaus kūno sudėjimo, ilgo gilaus liemens, švelnaus skeleto, gerai išvystytais raumenimis gyvuliai. Spalva žala į gelsvumą. Pilvo, aplink akis ir nosies veidrodėlį plaukai šviesesnės spalvos. Pagal gausumą Prancūzijoje jie užima antrą vietą po Šarolė. . Laikymo sąlygoms nereiklūs, karvės veršiuojasi lengvai. Įmitusio prieauglio skerdenos išeiga apie 63–64 proc. Limuzinai Lietuvoje veisiami gyvuoju veisimu ir naudojami kryžminimui su pieniniais ir mėsiniais galvijais. Ūkiuose, kur yra geros ir vidutinio derlingumo ganyklos, ši veislė yra perspektyvi. Nors Limuzinų kūno masė kiek mažesnė negu Šarole galvijų, tačiau ir jie priskiriami prie intensyvios gamybos veislių.

Kuo minti Limuzinai?

Mėsiniai limuzinai-  sena mėsinių galvijų veislė, išvesta Prancūzijoje. Buvo auginama ganyklose paliekant lauke net žiemą. Šaltesnio klimato sąlygomis gali apaugti ilgesnių plaukų, o šiltesniame klimate trumpesnių plaukų danga. Pasaulyje limuzinų auginama apie 10-15 % visų mėsinių galvijų. Nors limuzinų mėsa labai skani ir baltyminga, bet pasaulyje jie nėra labai paplitę dėl savo įnoringo, laukiniams gyvūnams būdingo charakterio.

Mėsiniai limuzinai

Asociacijos tikslai ir uždaviniai

  • Atstovauti Asociacijos narių interesams ir juos ginti;

  • Vienyti ir koordinuoti Asociacijos narių veiklą sprendžiant mėsinių galvijų įsigijimo, platinimo, produktyvumo didinimo, panaudojant geriausių mėsinių galvijų genofondą, problemas;

  • Rengti šalies mėsinių galvijų populiacijos gerinimo programą, tiekti visapusišką paramą ją įgyvendinant;

  • Teikti pasiūlymus, rengiant gyvulių veislininkystės programas;

  • Teikti konsultacijas mėsinės gyvulininkystės klausimais, organizuojant seminarus, veislinių gyvulių parodas;

  • Teikti pasiūlymus galvijų veislininkystės apskaitos ir produktyvumo kontrolės, produktyvumo ir veislių savybių vertinimo, veislynų ir veislinių bandų stiprinimo, gyvulių veislininkystės programai skirtų lėšų panaudojimo klausimais;

  • Vykdyti selekcijos programas, vesti kilmės knygas ir išduoti kilmės pažymėjimus;

  • Steigti įmones įstatymų numatyta tvarka.

Dabar asociacija jungia 422 narius.

bottom of page